ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Державної служби автомобільних доріг України та

Міністерства внутрішніх справ України

07.05.2008 № 219/198Порядок

взаємодії дорожніх організацій і підприємств та підрозділів Державтоінспекції МВС України при проведенні габаритно-вагового контролю транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на автомобільних дорогах загального користування

1. Цей Порядок визначає дії підрозділів Державтоінспекції МВС України (далі – ДАІ) та уповноважених Державною службою автомобільних доріг  підприємств і організацій (далі — дорожні підприємства) при проведенні габаритно-вагового контролю транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (далі - транспортні засоби) під час їх проїзду автомобільними дорогами загального користування.

2. Габаритно-ваговий контроль транспортних засобів під час їх проїзду автомобільними дорогами загального користування здійснюється відповідно до Законів України “Про дорожній рух”, “Про міліцію”, „Про автомобільні дороги”, Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня  2001 року № 1306, Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року  № 30, Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від   27 червня  2007 року  № 879.

3. Габаритно-ваговий контроль параметрів транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів під час їх проїзду автомобільними дорогами загального користування проводиться у пунктах габаритно-вагового контролю спільно працівниками  ДАІ та працівниками дорожніх підприємств.

4. Регіональні підрозділи ДАІ та дорожні підприємства спільно розробляють та затверджують графіки щоденної роботи пунктів габаритно-вагового контролю, якими визначаються відповідальні працівники, розподіл їх функціональних обов’язків, початок та кінець роботи пунктів, зобов’язання кожної із сторін із забезпечення належної роботи цих пунктів.

5. Працівники ДАІ при проведенні габаритно-вагового контролю здійснюють:

5.1 зупинку транспортного засобу з дотриманням правил дорожнього руху;

5.2 перевірку у водіїв великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів наявності дозволу на рух. У разі відсутності такого дозволу направляють транспортний засіб на проходження габаритно-вагового контролю;

5.3 видачу дозволу на рух великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу автомобільними дорогами загального користування.

6. Дорожніми підприємствами при здійсненні габаритно-вагового контролю забезпечується:

6.1 функціонування пересувних та стаціонарних пунктів габаритно-вагового контролю;

6.2 утримання в робочому стані вимірювального та зважувального обладнання для здійснення габаритно-вагового контролю;

6.3 облаштування технічними засобами організації дорожнього руху стаціонарних та пересувних пунктів габаритно-вагового контролю;

6.4 експлуатаційне утримання спеціальних службових приміщень і споруд, що призначені для здійснення габаритно-вагового контролю, та майданчиків для стоянки транспортних засобів, заїздів (виїздів) до них;

6.5 проведення періодичних повірок (метрологічних атестацій) обладнання пунктів габаритно-вагового контролю;

6.6 проведення вимірювання і зважування транспортних засобів;

6.7 складення актів за результатами габаритно-вагового контролю;

6.8 видача погоджень маршруту руху великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу автомобільними дорогами загального користування.


 

Заступник Голови  Державної служби автомобільних доріг України

 

 

 

М.В.Березовський

Начальник Департаменту Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України С. Г. Коломієць