Лист від 25.05.2009 № 3302-24/803 щодо оскарження процедур закупівель

Розпорядникам державних коштів (замовникам)
Учасникам процедур закупівлі  (фізичним,
юридичним особам )

Щодо оскарження процедур закупівель

  Останнім часом до Мінекономіки як спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань державних закупівель надходить значна кількість скарг від учасників тендерів щодо порушень замовниками - розпорядниками державних коштів при здійсненні закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти.

Опрацювання скарг у Мінекономіки здійснюється відповідно до пунктів 85 – 91 Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 17.10.2008 № 921 (зі змінами), та Порядку розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю, затвердженого наказом Мінекономіки від 30.01.2009 № 65, зареєстрованим в Мін’юсті 10.03.2009 за № 222/16238 (далі – Порядок).

У разі виявлення фактів порушень замовником чинного законодавства Мінекономіки приймає відповідні рішення про відміну процедури закупівлі, визнання результатів процедури закупівлі недійсними і зобов’язує замовника усунути виявлені порушення та провести нову процедуру закупівлі.

За  І  квартал  2009  року  до Мінекономіки надійшло та  було  опрацьовано  324 скарги,  з яких залишено без розгляду у зв’язку з невідповідністю їх Порядку 278, відкликано – 6; не задоволено – 27, задоволено – 23. Надано після укладення  договорів за результатами відповідних процедур закупівель  21.

Найбільш поширеними порушеннями є: неправомірний вибір переможця (акцепт тендерної пропозиції, яка повною мірою не відповідає кваліфікаційним вимогам або умовам тендерної документації), неправомірне відхилення тендерної пропозиції скаржника, дискримінаційні вимоги тендерної документації, ненадання протоколу розкриття тендерних пропозицій тощо. 

З огляду на викладене Мінекономіки звертає увагу розпорядників державних коштів на необхідність суворого дотримання законодавства при організації та проведенні процедур закупівель за державні кошти та здійснення заходів щодо їх усунення.

Водночас інформуємо учасників, які подають скарги до Мінекономіки, що зміст скарги передбачено пунктом 6 Порядку, а вимоги щодо викладення та  її оформлення –  пунктами 5 і 7 Порядку.

Подання скарги до Мінекономіки з порушенням формальних вимог Порядку призводить до прийняття рішення про залишення її без розгляду згідно з пунктом 10 Порядку.

 

 

Міністр економіки України                                                       Б. М. Данилишин